Français
Français

Fundacja Oui Silésie!

Śląsk to idealne miejsce do inwestowania, pracy i życia. Nasze działania mają na celu zainicjować oraz wzmocnić integrację firm i osób mówiących po francusku na Śląsku. 

Oui Silésie! To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na kompleksową obsługę klienta zagranicznego. Śląsk i frankofonia mają ze sobą wiele wspólnego, nie tylko na szczeblu gospodarczym, ale również poprzez historie, kulturę i ludzi.

Dzięki naszemu doświadczeniu, kontaktom i pasji skutecznie ułatwiamy działania na Śląsku. Dla naszych klientów organizujemy wizyty studyjne, spotkania B2B, pomagamy w wyszukiwaniu klientów, działek pod inwestycje i wiele innych. Zapytaj sam!

Integracja frankofonii na Śląsku łączy się z wspieraniem działań osób francuskojęzycznych w codziennym życiu prywatnym i zawodowym. Nasz zespół składa się z Francuzów i Polaków, dlatego najlepiej wiemy, jakie różnice i spory mogą wynikać ze złego przepływu informacji. 

Jednak nie ograniczamy się tylko do języka francuskiego i obszaru frankofonii - pragniemy wspierać naszych klientów w dążeniu do udoskonalania umiejętności językowych, dlatego oferujemy najwyższej jakości szkolenia językowe. Specjalizujemy się w języku angielskim, włoskim oraz francuskim. 

Trenerka wiodąca

Anne-Sophie Basta

Prezes Zarządu

Francuzka, od 17 lat zamieszkała na Śląsku. Pełni od 8 lat funkcję chef d'ilot na Śląsku (osoba mianowana przez Ambasadę do komunikowania się z obywatelami w sprawach bezpieczeństwa), współpracuje z Alliance Francaise Katowice, Konsulem Honorowym Francji. Współpracowała z firmami z kapitałem zagranicznym (Alliance Francaise - lektor, Polcups - specjalista ds. sprzedaży międzynarodowej, Centrum Integracji Międzynarodowej i Europa House - organizator 8 eventów międzynarodowych).

Stypendystka rektora oraz lauretka nagrody Wyróżnienia rektora 2017, ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, jako najlepsza absolwentka na wydziale filologicznym Sosnowcu.

Anne-Sophie Basta, jako prezes Fundacji „Oui Silesie” oraz trenerka wiodąca jest osobą odpowiedzialną za zarządzanie kadrą oraz szkoleniami. Zajmuje się koordynowaniem prac zespołu lektorów, poszukiwaniem klientów, kreowaniem działań integracyjnych, nawiązywaniem kontaktów z  kluczowymi klientami, utrzymaniem klienta, tworzeniem oraz koordynacją strategii marketingowej i sprzedażowej, a także bieżącymi szkoleniami personelu. 

Sophie Basta-Szczygieł, Prezes Zarządu Oui Silésie!