Français
Français

V Międzynarodowe Forum Gospodarcze Oui Silesie

27.09.2018

Szanowni państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w V Międzynarodowym Forum Gospodarczym Oui Silesie, Tychy 2018. Myślą przewodnią wydarzeń realizowanych pod hasłem „Tak Śląskie!” jest promocja współpracy instytucji i przedsiębiorstw polskich z instytucjami i przedsiębiorcami zagranicznymi. Tegoroczna edycja wydarzenia zatytułowana jest Oui Silesie, gdyż to właśnie przedstawiciele pochodzący z krajów frankofońskich (Francja, Belgia, Kanada, Szwajcaria etc…) będą jej bohaterami.

Głównym punktem programu jest wystąpienie przedstawicieli władz samorządowych na temat szans i wyzwań dotyczących współpracy pomiędzy francuskim regionem Haute-de-France i Województwem Śląskim. Podczas wydarzenia nie zabraknie także  wystąpień przedstawicieli przedsiębiorstw i instytucji, które są urzeczywistnieniem realizacji współpracy polsko-frankofońskiej.

Wśród prelegentów znaleźli się m. in.:

Michał Gramatyka – Wicemarszałek Województwa Śląskiego;
Adam Wojtaszek – prof. Uniwersytety Śląskiego, odpowiedzialny za współpracę międzynarodową uczelni;
Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach;
John Oriard – Dyrektor Fabryki Plastików Groupe Plastivaloire Polska - Gliwice;
Thierry Ayel – Restaurator, Ambasador kuchni francuskiej w Polsce;
Anne-Sophie Basta – Prezes Fundacji Oui Silesie.

Forum to doskonała okazja dla samorządowców, przedsiębiorców i przedstawicieli NGO do nawiązania nowych kontaktów, poznania szans i potencjału jaki kryje współpraca z partnerem zagranicznym, a w szczególności partnerami frankofońskimi. Zwieńczeniem Forum będzie degustacja w nowo otwartej restauracji The Piano Tychy! 

Zapraszamy: Hotel Tychy Prime, aleja Jana Pawła II nr 10, 10/10/2018 r. godz. 10:00

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadań publicznych województwa śląskiego. Organizatorem forum jest Fundacja Europa House. Współorganizatorami KSSE S.A., Hotel Tychy Prime, Fundacja Oui Silésie!, Camera Italo-Polacca, Tyski Sport S.A. 

Więcej informacji: +48 508 373 995, sophie@ouisilesie.pl

Szczegółowy program wkrótce!

Plakat V Międzynarodowego Forum Gospodarczego Oui Silesie